środa, 12 października 2011

22 Kopalnie zleceń

Zlecenia na początku kariery są sprawą dość kłopotliwą - mała ilość doświadczenia, brak odpowiednich referencji i portfolio często uniemożliwiają znalezienie dobrego zlecenia. Osobiście nie znoszę pracować nad produktami "widmo" wymyślonymi tylko na potrzeby stworzenia prac do portfolio, wydaje mi się, że głównie dla takich osób powstały portale ze zleceniami, które postanowiłem dzisiaj zaprezentować.

Nie wszystkie z nich są takie same - niektóre działają na zasadach aukcji, niektóre konkursów a pozostałe poprostu stanowią internetową tablicę pośredniaka ;)

Przy korzystaniu z tego typu stron raczej nie nastawiałbym się na duży zysk (zlecenia) - praca wkładana w poszukiwanie klientów jest niemiarodajna do cen przewijających się przez serwisy. Sytuacja wygląda lepiej w ofertach dotyczących pełnego wymiaru godzin, zwłaszcza tych z zachodu i zza oceanu, ale stawiane wymagania są często znacznie wyższe niż na podobnych stanowiskach w Polsce.

Trzeba też pamiętać o tym, że niektóre serwisy: a) pobierają prowizję od każdego zakończonego zlecenia, b) wymagają zapłacenia za prowadzenie konta umożliwiającego odpowiedź na ogłoszenia - w drugim przypadku warto zastanowić się czy serwis oferuje dużą liczbę ofert - płacenie za konto znacznie obniża ilość zgłoszeń a w efekcie pozwala na łatwiejszą realizację, w przypadku znikomej ilości ofert to się poprostu nie opłaca.

#1 99designs.com

99designs.com

#2 Behance jobs

behance jobs

#3 Coroflot

coroflot

#4 Creativejob.net

creativejobs

#5 Artserwis.pl

artserwis.pl

#6 DesignCrowd.com

designcrowd

#7 Elance.com

Elance

#8 flexjobs

flex jobs

#9 freelancer.com

freelancer

#10 FreelanceSwitch

freelanceswitch

#11 freshwebjobs

freshwebjobs

#12  GetACoder.com

getacoder 

 #13 Getak.pl

getak

#14 Guru.com

guru

#15 ifreelance.com

ifreelance

#16 oDesk.com

odesk

#17 oferia.pl

oferia

#18 peopleperhour.com

peopleperhour

#19 project4hire.com

projects4hire

#20 ScriptLance

ScriptLance

#21 sensational jobs

sensational jobs

#22 Smashing Jobs

smashing jobs

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz