poniedziałek, 31 października 2011

Logo Design Love

Obiecywałem, recenzję książek i dotrzymuje słowa, zestawienie tego co posiadam/czytałem otwiera dzisiaj Logo Design Love (polski tytuł "Zaprojektuj genialny logotyp").

Autorem książki jest dość mocno znany w branży David Airey - grafik pochodzący z Irlandii Północnej, pracował dla takich firm jak Yellow Pages, Giacom czy Berthier Associates, prowadzi też dwa blogi internetowe odwiedzane przez miliony - logodesignlove.com oraz davidairey.com.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, ma trochę powyżej dwustu stron i została całkiem przyjemnie poskładana, sugerowana cena heliona to 49 pln, co stanowi conajmniej połowę przeciętnej książki branżowej.

Logo Design Love poleciłem już kilku osobom, które trochę później niż ja zaczeły przygodę z projektowaniem - uważam, że taki właśnie był target tej książki - feedback, był świetny, wiele osób podziękowało mi za rekomendację i było zadowolonych z dobrze zainwestowanych pieniędzy.
Nie ma się czemu dziwić, książka została podzielona na kilkanaście bardzo istotnych dla projektanta rozdziałów - rozpoczyna się od wstępu mówiącego jak istotne są znaki w naszym życiu, jakie zasady muszą zostać spełnione dla ich prawidłowego zaprojektowania, początkowe etapy projektowe (m.in. budowanie mapy skojarzeń i robienie szkiców), a także najczęstsze błędy, które przytrafiają się początkującym projektantom.

Największą satysfakcję z tej książki wyciągnąłem jednak nie z ilustracji czy opisywanych technik, ale części poświęconej na komunikację z klientem. David podpowiada, jak należy przygotować pomysły do zaprezentowania, jakiego używać języka oraz jak postępować na kolejnych szczeblach współpracy - wiele z nich zdąrzyłem już odczuć na własnej skórze i bardzo dobrze zapamiętać te lekcje ;)


Bardzo polecam, zwłaszcza za tą cenę. A poniżej opinia jednej osoby, której książkę polecilem.

Książka dotarła i właśnie ją czytam. Jest świetna, dlatego piszę, żeby jeszcze raz podziękować, tym razem za "wartość dodaną" ;) (...) No tak czy siak pójście w tę stronę było bardzo dobrą wskazówką z Twojej strony. Dziękuję - Dominik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz